tel. +421 911 032 132


Prostredie Oravy vôbec nie je chudobné na turistické atrakcie. Skôr naopak.
Vybrali sme pre Vás niekoľko zaujímavostí, ktoré sa určite oplatí navštíviť a zažiť.
Pre viac informácií kliknite na názov konkrétnej lokality.

Rabkoland

Rabkoland

 

Poľsko si mnohí spájajú výhradne s nákupmi a trhmi. Nie je to však jediné, čo u našich susedov nájdete. Presvedčte sa sami:
Rabkoland je magické mestečko a súčasne jeden z najlepších zábavných parkov pre rodiny a deti s bohatou ponukou kolotočov a zábavných atrakcií, ktoré sú typické pre lunaparky.
Nachádza sa v meste Rabka-Zdrój (Malopoľské vojvodstvo) približne 1 km od "zakopianky" – známej hlavnej cesty, ktorá spája mestá Krakow a Zakopané. Rabkoland je od nášho hotela vzdialený asi 45 km.

 

Zakopane

Zakopane

 

Poľské mestečko Zakopané ponúka naozaj jedinečnú atmosféru a ak nám po výlete poviete, že sa Vám odtiaľ nechcelo odísť, uveríme Vám.
Okrem skutočnosti, že centrum si zachováva svoju typickú drevenú architektúru a tradície, poskytované služby dosahujú vysoký štandard. Chcete si nechať zvečniť portrét Vašich detí? Alebo karikatúru manžela? V Zakopanom jednoznačne môžete. Konské záprahy alebo tradičná hudba sú samozrejmosťou. Záverom už len dodávame, že Zakopane sa nachádza približne 35 km od hotela.

Oravská priehrada

Oravská priehrada

 

Vodná nádrž Orava bola vybudovaná na rieke Orava v rokoch 1941 – 1954. Vody nádrže zaplavili 4 obce (Slanica, Osada, Oravské Hámre a Ústie nad Oravou). Priehrada má rozlohu 35 km2 a priemernú hĺbku 15 m.
Rekreačné oblasti na brehu prajú milovníkom kúpania, jachtingu, člnkovania a iných športov. Najznámejšími rekreačnými strediskami sú kemp na Slanickej Osade, Prístav a pláže pri Námestove a Troch Studničkách.
Pri návšteve priehrady odporúčame zastaviť sa na Ranči u Edyho alebo absolvovať plavbu loďou na Slanický ostrov umenia. Cesta na Oravskú priehradu z hotela trvá 20 minút (16 km).

Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová

Skanzen Zuberec

 

Múzeum oravskej dediny je múzeum v prírode,  prostredníctvom ktorého môžete zistiť viac informácií o objektoch ľudovej kultúry, vtedajšom hospodárstve a celkovom spôsobe života. Areál múzea s viac ako 50 objektmi sa rozkladá na poľane Brestová v podhorí Západných Tatier – Roháčov. Stavby v múzeu sú väčšinou originály z rôznych lokalít regiónu Orava. Boli odkúpené od pôvodných majiteľov, rozobraté, prevezené a po ošetrení nanovo poskladané v múzeu.
Do skanzena v Zuberci sa z Hotela Gobor dostanete približne za 25 minút (asi 22 km).

Hviezdoslavova hájovňa
v Oravskej Polhore

Hviezdoslavova hájovňa

 

Ste milovníkom literárneho umenia? Tak potom je návšteva Hviezdoslavovej hájovne tým pravým!
Práve tu, v tejto hájovni Hviezdoslav napísal svoje slávne dielo "Hájnikova žena". Literárna expozícia inštalovaná v budove hájovne pod Babou je prvým skutočným literárnym múzeom na Slovensku. Expozícia chce na jednej strane predstaviť prostredie, v ktorom básnik P. O. Hviezdoslav čerpal inšpirácie a na druhej strane približuje dielo od jeho vzniku a prvého vydania tlačou cez všetky doterajšie vydania a odraz v iných umeniach. Hájovňa je od hotela Gobor vzdialená približne 50 km.

Oravský hrad

Oravský hrad

 

Oravský hrad v Oravskom Podzámku sa týči na strmom vápencovom brale vo výške 112 m nad hladinou rieky Orava.
Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou a prvú zmienku o ňom máme z 13. storočia. V roku 1800 vyhorel a bol veľmi poškodený. Čoskoro však bolo postarané o jeho obnovu a čiastočnú romantickú úpravu pôvodného renesančného slohu. Najzachovalejší je interiér hradnej kaplnky so zariadením z roku 1752.
Okrem prehliadky interiéru návštevníkom ponúka zážitkové podujatia a nezabúda ani na tých najmenších.
Od Hotela Gobor je vzdialený približne 40 km.

 

Hotel Gobor Vitanová hodnocení